23:33, pet, 5. Jul

VRHUNSKO: Zmaga za Petra Kauzerja, potem ko je za las prišel v finale!

Od slovenskih kajakašev in kajakašic se je v popoldanski finale prve tekme svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v češki Pragi uspelo uvrstiti le Petru Kauzerju. Kljub napaki, zaradi katere se je v cilju tepel po glavi, je za las ujel najboljšo deseterico.

A Kauzer je v finalni vožnji pokazal kaj zna in se je odločno spopadel s praškimi brzicami, po celi progi dominiral, obstal v vodi ter na koncu slavil zmago. Nastop v polfinalu se je ponesrečil Martinu Srabotniku in Žanu Jakšetu. Oba sta izpustila vratca, na koncu pa zasedla 34. oz. 37. mesto. Kar 13 kajakašev je izpustilo vratca, le 12 pa je progo opravilo brez dotika.

Edina slovenska predstavnica končala kot 16.

V ženski konkurenci je bila v polfinalu najboljša Nemka Ricarda Funk, siceršnja olimpijska zmagovalka v Tokiu. Druga je bila njena rojakinja Elena Lilik, tretja pa Francozinja Camille Prigent. Edina slovenska predstavnica Ajda Novak je bila z enim dotikom 16.