12:19, tor, 30. Apr

Judoistka Andreja Leški ima v rokah najmanj srebrno odličje na svetovnem prvenstvu v judu

Judoistka Andreja Leški je na svetovnem prvenstvu v Dohi osvojila najmanj srebrno odličje.

O končnem lesku bo odločal dvoboj s francosko superzvezdnico Clarisse Agbegnenou, ki bo na sporedu nekaj po 17. uri.

Reprezentantka Bežigrada je bila srebrna že na svetovnem prvenstvu 2021 v Budimpešti, slovenska zbirka odličij na tovrstnih tekmovanjih pa se je povečala na 15. V polfinalu je Andreja Leški ugnala 20-letno dvakratno mladinsko svetovno prvakinjo Nizozemko Joanne van Lieshout po 3:39 minute podaljška. Slovenska tekmovalka je vseskozi nadzirala borbo, posebej v dodatnem delu, ko je pri dveh metih le nekaj centimetrov zmanjkalo za odločilno točko, enkrat pa je imela nastavljen vzvod, a akcije ni dokončala. V medsebojnih dvobojih z Agbegnenou, v spominu ostajajo odločilni boji te tekmovalke s Tino Trstenjak, je Slovenka doslej izgubila trikrat, tudi v finalu SP 2021 v Budimpešti. Tokrat je položaj ugodnejši, saj se tekmovalka z zlatim napisom na kimonu, ki krasi olimpijske prvake, vrača po 18-mesečnem premoru in porodniškem dopustu, zato so možnosti za uspeh večje.