22:14, nedelja, 06.10.2024
Maribor
Maribor
Current weather

Mariborčani so v 11. krogu Prve lige v Ljudskem vrtu z 1:2 izgubili proti Celjanom in doživeli drugi poraz v tem prvenstvu.

Domači so bolje začeli obračun si že v prvih petnajstih minutah priigrali več nevarnih priložnosti. Za vodstvo Mariborčanov pa je v tretji minuti poskrbel Luka Krajnc, tudi skozi celoten prvi polčas so dominanco na tekmi kazali domačini.

V drugem polčasu pa je pest tisoč navijačev v Ljudskem vrtu lahko videlo povsem drugačno sliko. A potek tekme je v zadnje pol ure preobrnila izključitev Jana Repasa, ki je v 59. minuti, dobil drugi rumeni karton.

Sledilo je obleganje mariborskega gola. Celjani pa so vijoličaste še drugič zapored premagali z zadetkom tik pred koncem tekme. V sodnikovem dodatku, ki je trajal kar sedem minut z dodatnima dvema, je za 2:1 zadel Edmilson.

Po tekmi so viole želele obračunati s celjskimi navijači, več v članku spodaj.