23:25, sre, 3. Jul

FENOMENALNO: Slovenci so se uvrstili na EP 2024!

Slovenska nogometna reprezentanca je nocoj v Stožicah igrala zadnjo kvalifikacijsko tekmo za evropsko prvenstvo 2024 – in premagala Kazahstance ter se uvrstila na EP!

Izbranci Matjaža Keka so bil v položaju, ko so bili odvisni sami od sebe in svojega rezultata, in z zmago 2:1 proti Kazahstanu so se prebili na veliko tekmovanje.

Za Slovenijo je v 41. minuti z bele pike zadel Benjamin Šeško, Ramazan Orazov pa je izenačil v 48. minuti. Odločilni gol za slovensko zmago je dosegel Benjamin Verbič v 86. minuti.

S to zmago pa jih zdaj čaka pot v Nemčijo na EP 2024, tako bodo slovenski nogometaši po 24 letih prihodnje leto ponovno med najboljšimi na stari celini.

Četrto večje tekmovanje za Slovenijo

Do zdaj je Slovenija na evropskem prvenstvu igrala le enkrat, kot zapisano leta 2000. Dvakrat pa so naši nogometaši nastopili na svetovnem prvenstvu (2002, 2010).

Tekmo v razprodanih Stožicah so sodili Poljaki Szymon Marciniak, Pawel Sokolnicki in Adam Kupsik.