13:44, pet, 29. Mar

Skupno tretje mesto med osnovnimi šolami v karate ligi je osvojila osnovna šola Selnica ob Dravi.

V soboto, 21.05.2022 je v Mariboru, pod okriljem KZ Maribora, potekal tretji, zadnji krog OŠ lige v karateju, kjer je nastopilo več kot dvesto tekmovalcev. Selniška osnovna šola je med šestinšestdesetimi slovenskimi osnovnimi šolami osvojila odlično tretje mesto, zmagala je OŠ Lenart.

Selniški karateisti so na zadnjem krogu osvojili dvanajst medalj, šest v katah posamezno, dve v katah ekipno ter štiri v borbah posamezno. Osvojili so pet zlatih, štiri srebrne in dve bronasti medalji.

Skupno je prvak osnovnošolske lige postal Bajgot Nace v katah, skupno drugo mesto so osvojili Koren Katarina in Mori Tara v katah ter Deželak Tin, Koren Katarina, Bajgot Nace in Mori Tara v borbah, skupno tretje mesto so osvojili Deželak Tin, Lončarič Eva in Požgan Žan v katah.