07:34, čet, 25. Apr

Ilka Štuhec na superveleslalomski progi daleč najhitrejša v zgodnjem delu

Svetovno prvenstvo v alpskem smučanju se je danes nadaljevalo z ženskim superveleslalomom v Meribelu.

V zelo strnjeni konkurenci je visoko uvrstitev lovila tudi edina Slovenka na startu, Ilka Štuhec. Preizkušnja se je začela ob 11.30. Mariborčanka pa je bila v zgornjem delu superveleslalomske proge daleč najhitrejša, v tehnično zahtevnejšem srednjem delu, pa je po težavah malce izgubila, ter na koncu na superveleslalomski tekmi uvrstila na 12. mesto.

Na stopničkah tokrat štiri smučarke

Kot kaže bo svetovna prvakinja postala Italijanka Marta Bassino, ki je pred Američanko Mikaelo Schiffrin, tretjo mesto pa si delita Cornelia Huetter in Kajsa Vickhoff Lie. Nastop Ilke Štuhec pa kaže na to, da je res v izjemni smukaški formi in komaj lahko čakamo sobotno tekmo.

Ilka, sicer dvakratna svetovna prvakinja v smuku (2017, 2019) je doslej v superveleslalomih na SP dvakrat zasedla mesto med najboljšo deseterico. V Areju je bila pred štirimi leti osma, najboljša pa je bila v Schladmingu, in sicer šesta pred desetimi leti.