11:57, tor, 23. Apr

VRHUNSKO: Zmaga za Ilko Štuhec na zadnjem smuku sezone!

Današnja smuka, moški in ženski, v Soldeu sta označila začetek finala 57. svetovnega pokala v alpskem smučanju.

Pri dekletih je bilo na štartu 26 tekmovalk, naša Ilka Štuhec se je na progo podala s številko 11. Mariborčanka je odlično opravila svoje delo, ob prihodu v cilj je za kar 81 stotink sekunde prevzela vodstvo in pokazala, da tudi na zadnjem smuku sezone meri na najvišja mesta, kasneje se ji je na 51 stotink sekunde približala le še Sofia Goggia. Tretje mesto je danes zabeležila Švicarka Lara Gut Behrami.

Za Štuhčevo je odlična smukaška sezona

Šampionka iz Maribora je sezono končala kot druga smukačica sveta, mali kristalni globus v smuku pa je pripadel Italijanki Sofii Goggia. Štuhčeva pa je bila na šestih smukih del najboljše peterice, od tega dvakrat druga, enkrat pred današnjo odlično predstavo, pa je prav tako posegla po zmagi, in sicer v Cortini d’Ampezzo.

Za hitro Mariborčanko je današnja zmaga že 11. zmaga v njeni karieri.