12:21, sob, 20. Apr

Kakšen dan za Slovenijo! Kar dve plezalni medalji.

Janja Garnbret je prva zmagovalka nove discipline športnega plezanja, kombinacije balvani-težavnost. Po težavnosti in balvanih je slavila še v kombinaciji, kakršna bo premierno na olimpijskih igrah 2024 v Parizu. Za popoln slovenski dan v Münchnu je z drugim mestom poskrbela Mia Krampl.

V obeh današnjih finalnih krogih, v katerih se je merilo osem finalistk, je slavila Garnbretova z osvojenimi štirimi balvani, tremi v prvem poskusu, in enem v dveh. Tudi v težavnostnem delu je Garnbretova potrdila status najboljše ter naslov osvojila z rekordnim izkupičkom 199,9 točke.

Dvojna slovenska medalja

Presenetljivo dobro se je v balvanski rundi finala odrezala Kramplova. Po prvem delu je bila tretja z 80,9 točke, v težavnosti pa je splezala vse do vrha ter si zagotovila kolajno z izkupičkom 180,9 točke ter priborila dvojno slovensko zmago.