03:43, pet, 19. Apr

Koroški derbi v Dravogradu

Minuli teden smo spremljali zadnji krog jesenskega dela Štajerske nogometne lige. Slovenj Gradec je izgubil proti Lenartu s 6:1 in tako bo prezimil na zadnjem mestu. Izgubilo je tudi Pohorje proti Žalcu s 4:0. Možje iz Zreč so premagali Mons Claudius z rezultatom 2:0 in napredovali na 6. mesto. Šoštanj je izgubil proti Peci z minimalno rezutatsko razliko 0:1, Radlje pa so po slabšem drugem polčasu remizirali proti Limbušu z 2:2.

Priča pa smo bili velikemu koroškemu derbiju. Spopadla sta se prvouvrščeni Fužinar in drugouvrščeni Dravograd. Vzdušje je bilo na vrhuncu, saj je tekmo spremljalo okoli 1000 gledalcev, ki pa na žalost niso videli zadetkov. V prvem polčasu so bili obetavnejši domačini, ki so kar nekajkrat ogrozili gostujočega vratarja Marka Ažmana. Formacija obeh enajsteric je bila skozi celotno srečanje dobro organizirana. Tako eni kot drugi so tudi v drugem polčasu hrepeneli po zadetkih, a nihče ni želel preveč tvegati. Srečanje se je končalo z rezultatom 0:0, glavni sodnik Iztok Gornjak pa je pokazal 5 rumenih kartonov. Fužinar še vedno zaseda prvo mesto Štajerske nogometne lige, Dravograd pa je zaradi zmage Kovinarja nad Pesnico zdrsnil na tretje.