Nigradova skupščina ni prinesla menjave prvega nadzornika
Mariborska občinska oblast, ki razpolaga s skoraj 57 odstotki komunalnega podjetja Nigrad, si je tik pred današnjo skupščino družbe premislila in brez pojasnila umaknila predlog odpoklica predsednika nadzornega sveta Matjaža Mihelaka. Delničarji, med katerimi je ob okoliških občinah s četrtinskim deležem tudi DUTB, so tako hitro končali skupščino.
Lastniki so se namreč zgolj seznanili z letnim poročilom o lanskem poslovanju ter podelili razrešnico upravi in nadzornemu svetu za delo v letu 2017. Potrdili so tudi predlog, da 32.500 evrov lanskega dobička ostane nerazporejenega, čeprav je Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) na skupščini predlagala, da bi si delničarji razdelili 30.000 evrov. Skupščina je bila tako zaključena v dobre pol ure, čeprav je bilo sprva pričakovati veliko bolj vročo debato o nameri večinskega lastnika, da razreši prvega nadzornika. Verjetno je bilo zato prisotnih kar nekaj odvetnikov, ki pa so na koncu prišli zaman.
Tako kot so župani ostalih občin solastnic sicer delniške družbe ostali brez uradnih pojasnil, zakaj želi mariborska občina razrešiti člana nadzornega sveta, tako so tudi danes ostali brez pojasnil, zakaj si je slednja tik pred zdajci premislila tudi o razrešitvi. Nekateri med njimi so le ugibali o tem, ali je predlogu podporo odtegnila DUTB s skoraj četrtinskim deležem ali pa so bili zato kakšni drugi razlogi. Predstavnikov največje občine namreč na skupščini sploh ni bilo, tam jih je zastopal le odvetnik. Mihelak naj bi se v nemilosti večinske lastnice znašel potem, ko ni upošteval zahtev po razrešitvi aktualnega direktorja Matjaža Krevlja. Čeprav so na Mestni občini Maribor trdili, da njegov odpoklic ni namenjen menjavi direktorja, je bil razhod z nekdanjim uslužbencem kabineta župana Andreja Fištravca in prvim nadzornikom jasen že po njegovi premestitvi na drugo delovno mesto na občini. V želji, da bi lažje uveljavljali svoje načrte v Nigradu, so za novo nadzornico predlagali v. d. direktorice mestne uprave Matejo Cekić, a so naleteli na nasprotovanje okoli 260 zaposlenih. Ti so pred skupščino opozorili na dejstvo, da se je v zadnjih štirih letih zamenjalo že šest direktorjev in 14 nadzornikov, zaradi česar so se znašli v nezavidljivem položaju.
V zadnjem letu, ko družbo vodi Krevelj, se je stanje stabiliziralo, zato zaposleni ne razumejo, zakaj bi sploh bila potrebna menjava na čelu nadzornega sveta ali celo uprave. Aktualni direktor je po skupščini dejal, da je bil tudi sam presenečen nad današnjim razvojem dogodkov, razlogov za to pa ne pozna. “Za nas takšna odločitev pomeni, da pač nadaljujemo delo s starim nadzornim svetom, s katerim smo doslej sodelovali dobro,” je dejal prvi mož Nigrada, ki je lani ustvaril okoli 17,5 milijona evrov prihodkov in posloval pozitivno. Letošnje poslovanje je po Krevljevih besedah še veliko boljše in ob polletju so po prvih podatkih pridelali okoli 180.000 evrov dobička. Če bo enak trend do konca leta, si v podjetju želijo predvsem opraviti sistematizacijo in korekcijo plač zaposlenih.
Vir: STA
S klikom na gumb "Objavi komentar" se strinjate s pravili komentiranja.