07:23, sre, 3. Jul

ODLIČNO: NK Maribor z zmago na drugo mesto prvenstvene lestvice!

Nogometaši Maribora in Olimpije so nocoj v Ljudskem vrtu igrali večni derbi v predzadnjem krogu Prve lige Telemach. Zmaga je ostala doma – NK Maribor je porazil Olimpijo z rezultatom 2:1.

V razprodanem Ljudskem vrtu se je tako odigral zadnji večni derbi med Mariborom in Olimpijo, te sezone, in to za drugo mesto. Končni izid je bil 2:1.

Maribor tako na drugem mestu prvenstvene lestvice, z dvema točka prednosti pred Olimpijo.

Vijolice so z golom Hillala Soudanija povedle v 15. minuti. V 27. minuti je zadel še Josip Iličić, a gol zaradi prepovedanega položaja Soudanija ni veljal. Enako tudi gol Arnela Jakupovića v sodnikovem dodatku – zadetek ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

Zmaji so v drugem polčasu prišli do izenačenja po nesrečnem avtogolu Martina Mileca. Nekaj minut kasneje pa je za končni rezultat 2:1 z glavo zadel Širvys, po podaji iz kota Iličića.

Na tribuni današnje tekme v Ljudskem vrtu sta sicer bila tudi slovenski selektor Matjaž Kek in najverjetnejši vlagatelj v NK Maribor Alcun Ilicali.