18:19, čet, 8. Avg

Peter Kauzer osvojil srebrno olimpijsko kolajno

Slovenija ima še drugo odličje na olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. Po Tini Trstenjak, ki je kolajno najžlahtnejšega sijaja priborila v judu, je na olimpijskih brzicah srebrno kolajno osvojil kajakaš Peter Kauzer v disciplini slalom na divjih vodah.

Peter Kauzer foto: STA
Peter Kauzer

Hrastničan je svojem tretjem nastopu na igrah po Pekingu 2008 in Londonu 2012 osvojil tako želeno odličje. Olimpijska kolajna je edina, ki je do Ria še ni imel v svoji zbirki.

Cestni kolesarji so v Riu dočakali uro resnice. Edini slovenski predstavnik v kronometru Primož Roglič je 26. mestu na cestni dirki dodal še deseto mesto v vožnji na čas.

Jadralec Vasilij Žbogar je po drugem dnevu olimpijskih iger v razredu finn na drugem mestu. Začeli sta tudi jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol v razredu 470. Po prvih dveh plovih sta drugi skupno.

Ženska štafeta na 4 x 200 m prosto je v olimpijskem bazenu osvojila 15. mesto. Judoist Mihael Žgank je v kategoriji do 90 kg izgubil svojo prvo borbo in ostal brez uvrstitve.