08:02, tor, 23. Apr

Praznik nogometa v Radljah

Prav tako minulo nedeljo pa so v Radljah ob Dravi obeleževali praznik nogometa.

Zaključila se je nogometna šola, odigrali pa so tudi dve tekmi. Radeljski veterani so se pomerili z estradniki. Člani NK Radlje pa s prvaki NK Mariborom. S tako imenovanim praznikom nogometa so pričeli že ob 14.00, ko so obeležili zaključek nogometne šole. Kot pravijo v NK Radlje otroci izjemno radi prihajajo na treninge. Iz leta v leto več se jih vpiše v nogometno šolo. V tem šolskem letu pa je bilo v selekcijah U8 do U14 vpisanih 100 otrok.
Sequence 01.Still008-1
Po zaključku nogometne šole je sledila tekma veteranov Radelj z estradniki. Vsekakor pa je bila nedelja poseben dan za več 1000 glavo množico, za člane NK Radlje ter ostale, saj so se domači nogometaši pomerili z ekipo NK Maribora. Čeprav so domačini izgubili z 0:3, so na igrišču ostali borbeni. Najbližje častnemu zadetku je bil Boštjan Šturm z enajstmetrovko in Jan Sredenšek Jan s strani poskušal preigrati mariborskega vratarja, a je za las zgrešil vrata. Za zmagovite Mariborčane pa je v 18. minuti zadel Alen Ploj, v 32. minuti Matjaž Kek in v 72. minuti kapetan Marcos Tavares.
Sequence 01.Still004-1