04:14, sre, 24. Apr

Ptujčanke premagale rokometašice Krke

Sinoči so rokometašice ŽRK Aklimat Ptuj v 14. krogu 1. A ženske državne rokometne lige premagale gostje iz Novega mesta. V obeh klubih so zaradi slabšega niza v preteklih krogih nujno potrebovali zmago. Kljub slabemu prvemu polčasu domačink, jim je uspel preobrat. Dvoboj so dobile s 27:25.

zrk aklimat ptuj

Štajerke so v Športni dvorani Ljudski vrt na Ptuju prikazale enega izmed slabših uvodov tekme. Prvi polčas so izgubile s 13:15. Najbolj zaslužna za vodstvo gostujočih, članic kluba Krka Novo mesto, je bila Tjaša Veble, ki se je z desetimi goli izkazala kot strelsko najuspešnejša igralka tekme.
Najbolj spretne pri Ptujčankah pa so bile Tina Gomilšek, Barbara Selinšek in Stella Mateša, ki so skupaj beležile 12 zadetkov.

zrk aklimat - krka

Članice Krke so s sinočnjim porazom zapravile priložnost za napredovanje na lestvici. Na drugi strani pa so rokometašice Aklimata z zmago prekinile neslavni niz štirih porazov. Zaenkrat ostajajo na 8. mestu prve lige, točkovno pa so izenačile z RK Ljubljana.