05:24, sob, 6. Jul

Slovenki na zadnjem smuku pred OI med trideseterico, a brez vidnega rezultata

Švicarka Corinne Suter je potrdila odlično smukaško formo pred začetkom olimpijskih iger v Pekingu z zmago na tekmi za svetovni pokal v Garmisch-Partenkirchnu, druga je bila s Jasmine Flury, avstrijsko čast je s tretjim mestom rešila Cornelia Hütter.

Na štartu sta bili tudi slovenski smukačici Ilka Štuhec in Maruša Ferk Saioni. Mariborčanka je imela ta teden precej težav s kolenom, in da očitno ni vse v najlepšem redu, so pokazače teževa tudi na tekmi, že v zgornjem delu je zaostajala več kot sekundo, zaostanek se je do cilja le še večal, na koncu je znašal dve sekundi in 88 stotink.

Obe med točkami

Štuhčeva je bila kar nekaj časa uvrščena na zadnje mesto, na koncu se je le uvrstila med najboljših 30, zasedla je 27. mesto. Maruša Ferk Saioni (+3,10) pa je končala na 29. mestu.