17:02, čet, 25. Apr

MNZM 1. Članska liga – 9. krog:

V devetem krogu 1. članske lige Medobčinske nogometne zveze Maribor smo si do zdaj lahko ogledali kar nekaj zanimivih tekem.
Na tekmi med NK Vratko Dogoše in NK AJM Kungota Dogoščani žal niso znali izkoristiti prednosti domačega terena.
Gostje so dvakrat zadeli že v prvi polovici prvega polčasa, domači pa so izenačili v samem zaključku tekme, ko je bilo za preobrat že prepozno in Kungota je tako dosegla tretjo zmago v prvenstvu. Kungotčani se tako z dvanajstega mesta počasi prebijajo proti sredini lestvice, kjer so na osmem mestu Dogoščani.

Po dveh izgubljenih tekmah so ponovno zmagali tudi Dobrovčani, ki so proti NK Pobrežje Gradis premagali z 1:0, kljub temu, da so v celem drugem polčasu igrali z igralcem manj. Z zmago so se prebili na deseto mesto, Pobrežani pa so pristali na predzadnjem, 13. mestu.

V Jurovskem dolu sta domača ekipa in Rače odigrala odlično in napeto tekmo. V prvem delu so povedli Račani, a so ob koncu prvega polčasa domačini izenačili. V drugem delu se je zgodba obrnila in pobudo je prevzela ekipa Jurovskega dola, kljub temu pa so gostje ponovno prišli v vodstvo. Tekmo je odločil igralec domače ekipe, Šnofl in svoji ekipi priigral točko.

V Prevaljah se je pred 300 gledalci odvijala tekma med NK Korotan in NK Fužinar. Navijači so lahko videli kar 5 golov in se z rezultatom 4:1 veselili zmage domače ekipe.

Pred enakim številom gledalcev so v Radljah igrali Radeljčani proti Lenartčanom. Derbi se je končal brez zadetkov, čeprav je NK Lenart od 41. minute naprej igral z igralcem manj.

Na tekmi med NK Starše in A.B.T. Miklavž so točke odnesli Staršani. Zmago so slavili z rezultatom 1:0, strelec edinega gola pa je bil rezervist Majcen, ki je zadel v 63. minuti. Kljub temu, da so samo par minut po zadetku ostali z igralcem manj, so prednost uspeli zadržati do konca. NK Starše se tako dvigujejo po lestvici in so trenutno na devetem mestu.

V spopadu med Železničarjem in Slivnico je zmago odnesel Železničar, Slivnica pa se je s porazom soočila že drugič zapored. Na domačem igrišču je Slivnica povedla že na začetku tekme, a so gostje izid kar hitro poravnali. V zadnjih petih minutah tekme je Fras Železničarju priboril drugo zmago v prvenstvu. Kljub temu, pa je Železničar še vedno na zadnjem mestu, zaradi odvzema dveh točk.