Regijsko tekmovanje odraslih pevskih zborov od Celja do Koroške
V nedeljo, 24. novembra je v Dvorcu Bukovje potekalo regijsko tekmovanje odraslih pevskih zborov. Predstavilo se je 13 skupin v dveh koncertih, ki so nastopile pod budnim očesom tri članske žirije v sestavi Stojan Kuret, Marko Vatovec in Walter Lo Nigro. Polna dvorana občinstva je bila lahko na obeh koncertih zadovoljna z izvrstnim in zanimivim repertoarjem. Prireditev je povezovala odlična Janja Širnik.
Rezultati tekmovanja pa so bili naslednji:
ZLATO PRIZNANJE
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Število točk: 87,7
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
Število točk: 87,7
Mešani pevski zbor Svoboda Šoštanj
zborovodkinja: Anka Jazbec
Število točk: 83
SREBRNO PRIZNANJE
Vokalna skupina “In spiritu”, Vojnik
vodja skupine: David Preložnik
Število točk: 78
Mešani pevski zbor »Zarja« Šentvid pri Planini
zborovodja: Matej Romih
Število točk: 76
Šaleški študentski oktet, Velenje
vodja okteta: Domen Strupeh
Število točk: 75,7
Dravograjski sekstet
vodja seksteta: Tadeja Vulc
Število točk: 73
Mešani pevski zbor Bistrica Ob Sotli
zborovodkinja: Špela Drašler
Število točk: 70,7
Kulturno društvo Vres Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Število točk: 70
Mešani pevski zbor Šmartno ob Paki
zborovodja: Matjaž Kač
Število točk: 70
BRONASTO PRIZNANJE
Vokalna skupina Kolorina Vojnik
vodja skupine: Emilija Kladnik Sorčan
Število točk: 66,3
Moški pevski zbor »Ivo Štruc«,
Slovenske Konjice
zborovodja: Ivo Kacbek
Število točk: 65,3
Moški pevski zbor Dramlje
zborovodja: Matevž Goršič
Število točk: 65,3
POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE PO ZASEDBAH
Priznanje za najboljšo malo pevsko zasedbo:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
Priznanje za najboljši moški zbor:
Kulturno Društvo Vres Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Priznanje za najboljši mešani zbor:
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
Priznanje za najboljšo zasedbo, ki je prvič nastopila na regijskem tekmovanju:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
Priznanje za obetavnega/o zborovodjo/kinjo:
Sara Praper
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
Priznanje za obetavno zasedbo:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
POSEBNA PRIZNANJA – ZA NAJBOLJŠE IZVEDBE
Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse:
Ni bilo podeljeno
Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano v 19. stoletju:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
za izvedbo skladbe Frana Gerbiča (1840-1917): ROŽMARIN (Ivan N. Resman)
Priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisano od 20. stoletja do danes:
Vokalni kvartet Rusalke, Radlje ob Dravi
vodja skupine: Sara Praper
za izvedbo skladbe Gašperja Jereba (1985). SKLEDCA KAVE (Drejc Pogačnik)
Priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe, napisane od leta 1980 do danes:
Koroški akademski pevski zbor Mohorjan, Prevalje
zborovodkinja: Helena Buhvald Gorenšek
za izvedbo skladbe Patricka Quaggiata (1983): AVE MARIA (antifona)
Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske novitete:
Ni bilo podeljeno
Priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi:
Mešani pevski zbor »Zarja« Šentvid pri Planini
zborovodja: Matej Romih
za izvedbo skladbe Patricka Quaggiata (1983): PR’ŠMENTANA TI LJUB’CA (slovenska ljudska)
Priznanje zborovodji za najboljšo izbiro sporeda:
Tadeja Vulc,
Dravograjski sekstet
S klikom na gumb "Objavi komentar" se strinjate s pravili komentiranja.