05:18, pon, 2. Sep

Taja Šibila je viceprvakinja sveta

V Budimpešti so pripravili svetovno prvenstvo v kickboxingu za kadete in mladince, ki ga je organizirala WAKO organizacija. Na tem prvenstvu je Slovenija nastopila s 37 tekmovalci in je skupno osvojila 2 zlati, 6 srebrnih in 5 bronastih medalj.

V disciplinah point fighting in light kontakt se je borila Taja Šibila.

Članica slovenske reprezentance in članica Kluba borilnih veščin Ptuj je v kategoriji do 65 kilogramov light kontaktu izpadla v četrtfinalu, medtem ko je v point fightingu prišla vse do finala. V njem je po smoli izgubila z Ano Salzburger iz Avstrije in je osvojila drugo mesto na svetovnem prvenstvu, poroča PeTV.

V Budimpešti je na svetovnem prvenstvu v kickboxingu bil selektor slovenske reprezentance Vladimir Sitar, medtem ko sta iz ptujskega kluba bila v vlogi sodnika Aleš Skledar in Matej Šibila.