18:25, sob, 20. Apr

Zimska liga v Radljah je končana

Finalni turnir zimske medobčinske lige v malem nogometu je bil zaznamovan s številnimi zadetki.
V prvem polfinalnem obračunu med Muto in Breznom, je Rok Vasiljevič zadel že v 1. minuti srečanja. Nekaj trenutkov kasneje so Brezenčani preko Prapertnika izenačili na 1:1. Muta je prišla ponovno v vodstvo, ko je njihov glavni adut Rok Pavličič, zadel po odbiti žogi s prostega strela. Ekipa Brezna je znova izenačila, ko je Leon Helbel s skoraj mrtvega kota premagal nasprotujočega vratarja.V drugem polčasu je sledilo novo vodstvo Mute preko Denisa Skralovnika. Kot bi gledali ponavljajočo zanko, so možje iz Brezna spet izenačili, strelec pa je bil zopet Leon Helbel. Sledila je kritična minuta, ko je bil na strani Mute zaradi neprimernega vedenja izključen Rok Pavličič. Predvidevali bi, da je to kot voda na mlin za Brezno, ampak izkazalo se je ravno nasprotno. Igralci Mute so s tremi igralci zadeli za zmago preko Roka Vasiljeviča in se veselili napredovanja v finale.

Sledil je drugi polfinalni obračun med Ribnico in Vuzenico. V prvem polčasu so bili uspešnejši igralci iz Ribnice, ko so preko Amadeja Založnika zadeli za 1:0. Na strani Vuzenice sta izstopala Boštjan Grizold in Nik Fasvald ter z izvrstno dvojno podajo izenačila na 1:1. V drugem polčasu je Vuzenica pokazala povsem drugi obraz. Pričel je Aleš Krel, ko je s prostega strela mojstrsko povedel za 2:1. Nekaj minut kasneje je bil uspešen tudi Nejc Črešnik za 3:1. Matej Napotnik pri Ribnici, je znižal vodstvo na 3:2. Kmalu nato pa je smrtna naveza Fasvald – Grizold znova izterjala nova dva zadetka za 5:2 v korist Vuzeničanov. Nato so se med strelce vpisali ponovno Grizold in Aleš Krel na strani Vuzenice, ter Napotnik in Hudernik na strani Ribnice. Končni rezultat 7:4 je popeljal Vuzenico v finale.

Na tekmi za tretje mesto med Breznom in Ribnico prvi polčas ni ožel zadetkov. V drugem polčasu pa so bili uspešnejši igralci Ribnice. Zadeli so Jure Hudernik, Sebastjan Lauko in Matej Napotnik.

V finalu sta se pomerili ekipi Vuzenica pnevmatik center Rudolf in Muta Restavracija pri Mesarju. Navezo Grizold – Fasvald smo že izpostavili, pa jo moramo ponovno. Omenjena nogometaša sta blestela tudi v finalu in z odlično dvojno podajo zadela za 1:0. Igralci Mute so v drugem polčasu izenačili, ko je Rok Vasiljevič podal na drugo vratnico, kjer se je dobro znašel Aleš Ferk. Nekaj trenutkov kasneje je neuničljivi Nik Fasvald povedel za 2:1, kmalu Aleš Krel za 3:1, Nejc Črešnik za 4:1, na koncu pa se je za piko na i ponovno izkazal Nik Fasvald in poskrbel za peti zadetek v prid Vuzenice.

Glavni pokal zimske lige je osvojila ekipa Vuzenica pnevmatik center rudolg, drugo mesto Muta restavracija pri mesarju, tretje mesto Ribnica, nezaželjeno četrto mesto pa možje iz Brezna.