7:20, petek, 27.09.2024
Maribor

Priprave na gasilsko olimpijado v zaključni fazi

Priprave na gasilsko olimpijado, ki jo bo od 17. do 24. julija gostila Slovenija, potekajo po načrtih in so v zaključni fazi. “Naredili bomo vse, da tekmovalce pričakamo pripravljeni in da jim zagotovimo vse potrebno, da se bodo počutili kar najbolje,” je za STA povedal predsednik Gasilske zveze Slovenije Janko Cerkvenik.

Gasilsko olimpijado bo gostilo Celje. Šlo bo za največji mednarodni gasilski dogodek na Slovenskem do zdaj. Pričakujejo okoli 3000 tekmovalcev iz 25 držav ter okoli 10.000 domačih in tujih gostov, vse omenjene številke pa bi lahko po besedah Cerkvenika tudi presegli. “Na to namreč kažejo že evidentirane prijave ter veliko zanimanje za sam dogodek,” je dejal.

“Šlo bo za velik dogodek, predvsem pa velik izziv za nas in predstavitev našega dela, ne samo v Sloveniji, ampak tudi širše v mednarodne okolju. Dogodek bo pomemben tudi za samo aktivacijo mladih in vzdrževanje dobrih odnosov s tujimi gasilci,” je povedal.

S tekmovanji bodo pripravili tudi več spremljevalnih dogodkov

Znan je tudi že natančnejši program olimpijade. Prihod in prijave udeležencev so predvideni 17. julija, prvi treningi pa bodo stekli naslednji dan. Gasilci se bodo med seboj pomerili v več disciplinah, med katerimi bo zagotovo najbolj atraktivna vzpon z lestvijo v večnadstropno stavbo. Večina tekmovanj bo potekala na stadionu Kladivar, treningi pa na okoliških stadionih in dvoranah.

Hkrati s tekmovanji bodo pripravili tudi več spremljevalnih dogodkov, med drugim mladinski tabor in Razstavo narodov – mladina. Zaključna slovesnost z razglasitvijo rezultatov bo 23. junija na Nogometnem stadionu Z’dežele Celje.

Celoten program so predstavili na današnji novinarski konferenci v Metliki, še pred tem pa so v tamkajšnjem Slovenskem gasilskem muzeju dr. Branka Božiča odprli priložnostno razstavo z naslovom “Citius, altius, fortius … Olimpijski duh slovenskih gasilcev”.

Na novinarski konferenci so med drugim opozorili na problematiko samega gasilskega muzeja, ki po besedah Cerkvenika nima statusa, kot bi si ga želeli in bi si ga zaslužil. “Naša želja je, da bi muzej priključili Belokranjskemu muzeju, o čemer potekajo pogovori tudi z občino Metlika, ter da bi prešel pod okrilje države. S tem bi bila gasilska zveza razbremenjena skrbi za njegovo vzdrževanje,” je še povedal.
VIR: STA

Deli z ostalimi:

Druge novice

Dodaj komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Anketa

Ali bi se odločil/a za selitev v drugo državo zaradi boljše zaposlitvene priložnosti?

Loading ... Loading ...