07:25, sob, 6. Jul

Gajser znova na zmagovalnih stopničkah

V Pietramurati je bila danes štirinajsta dirka svetovnega prvenstva v motokrosu. Na VN Trentina sta slovenske barve branila Tim Gajser v razredu MXGP in Jan Pancar v MX2, na dirki evropskega prvenstva pa je vozil Jaka Peklaj.

Tim Gajser se je uvrstil na zmagovalni oder – zasedel je skupno tretje mesto, a zaostanek v skupnem seštevku prvenstva za vodilnim Nizozemcem Jeffreyem Herlingsom se je povečal na 27 točk. Gajser na tretjem mestu za drugim Francozom Romainom Fevbrom zaostaja tri točke.

Po prvi dirki trentinskega trojčka je zagotovo razočaran Jan Pancar, ki je v obeh vožnjah padel in tako ostal brez točk.

Do točk ni uspelo niti mlademu Jaki Peklaju. Med ostro in neizprosno evropsko konkurenco v razredu EMX125 je član moštva 62motosport, ki trenira pod okriljem zadnjega svetovnega prvaka razreda MX3 Klemna Gerčarja, na prostem treningu peljal izvrstno, saj je v svoji skupini postavil deseti čas, a v kvalifikacijah se mu nato ni posrečilo prebiti med štirideset tistih, ki so vozili na dirki.