22:26, pet, 19. Apr

Slovenija do bronaste medalje na evropskem prvenstvu

Jekaterina Vedenejeva je na evropskem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Bakuju za Slovenijo osvojila prvo kolajno.

V finalu s kiji, med osmerico se je uvrstila s šestim dosežkom, je danes prikazala brezhiben nastop in z 31,700 točke osvojila bronasto kolajno. Zmagala je Italijanka Sofia Raffaelli (33 točk).

Sinoči so se razpletli tudi boji v mnogoboju skupinskih sestav

Raffaeli je bila najboljša tudi v finalu z žogo, kamor se Vedenejeva ni uvrstila, z obročem pa je naslov evropske prvakinje osvojila Ukrajinka Viktorija Onoprienko.

Vedenejeva pa ima danes še eno priložnost za kolajno. Nastopila bo namreč tudi v finalu s trakom, kamor se je uvrstila s tretjo oceno kvalifikacij.

Sinoči so se razpletli tudi boji v mnogoboju skupinskih sestav, kjer so nove evropske prvakinje postale Bolgarke pred Izraelkami in Azerbajdžankami.

Bolgarke so osvojile tudi ekipno tekmovanje, srebrne so bile Ukrajinke.