15:51, sob, 18. Maj

FANTASTIČNO: Dosežek kariere v veleslalomu za Ano Bucik

Kanadčanka Valerie Grenier je zmagala na veleslalomu za svetovni pokala alpskih smučark za 59. Zlato lisico v Kranjski Gori.

Druga je bila Italijanka Marta Bassino s 37 stotinkami zaostanka, tretja pa Slovakinja Petra Vlhova (+0,40). Ana Bucik, edina Slovenka v finalu, je bila osma (+1,38) za svoj najboljši veleslalomski izid kariere.

Drugi dve Slovenki nista bili uspešni

Tina Robnik, ki se vrača po poškodbi, je bila zelo blizu uvrstitvi v svoj prvi finale v tej sezoni. Za 30. mestom, ki je še vodilo v drugo vožnjo, je zaostala 37 stotink, osvojila je končno 38. mesto. Neja Dvornik je zasedla 55. mesto med 58 tekmovalkami, ki so prvo vožnjo končale v cilju.

V nedeljo bo v Kranjski Gori še drugi veleslalom za Zlato lisico.

Tina Robnik, ki se vrača po poškodbi, je startala s številko 38. Bila je zelo blizu uvrstitvi v svoj prvi finale v tej sezoni. Za 30. mestom, ki še vodi v drugo vožnjo, je zaostala 37 stotink, njen skupni zaostanek pa je znašal 2,78 sekunde za končno 38. mesto.

Neja Dvornik je nosila startno številko 53. Zasedla je 55. mesto med 58 tekmovalkami, ki so prvo vožnjo končale v cilju, z zaostankom 3,84 sekunde.

Finale z edino slovensko predstavnico v finalu se bo začel ob 12.30.