11:16, ned, 5. Maj

Ana Bucik priborila nov vrhunski dosežek

Ana Bucik je dočakala svoje prve stopničke v svetovnem pokalu. Šestindvajsetletna tekmovalka iz Nove Gorice je bila tretja na tekmi alpske kombinacije v švicarskem Lenzerheideju. Bucikova se je v finale uvrstila s 30. časom superveleslaloma. Slalomsko vožnjo je začela kot prva na startu in z najhitrejšim časom finala prišla do uspeha kariere.

S tem piše zgodovino alpskega smučanja – izenačila je namreč največ pridobljenih mest, in sicer 27. To so 171. ženske stopničke za slovensko alpsko smučanje. Zmagala je Švicarka Wendy Holedener, druga pa je bila Italijanka Marta Bassino, ki je Bucikovo prehitela za stotinko. Vodilna po superveleslalomu, Lindsey Vonn je osvojila 4. mesto. Maruša Ferk je osvojila 10. mesto