18:09, pet, 3. Maj

Danes v Vikersundu prva polovica tekme SP

Z današnjima prvima dvema serijama se bo v Vikersundu ob 16.30 začelo svetovno prvenstvo v smučarskih poletih. V kvalifikacijah, ki jih je dobil svetovni rekorder Avstrijec Stefan Kraft, so bili uspešni vsi štirje Slovenci. Anže Lanišek je bil tretji, Domen Prevc, zadnji zmagovalec na tej napravi leta 2019, pa četrti.

Brez težav sta se na tekmo štirideseterice prebila tudi Timi Zajc z 11. in Peter Prevc s 16. mestom.

“Nikoli ne grem po lažji poti, vedno grem po težji. Po Pekingu sem potreboval nekaj časa do novih stopničk. Zdaj sem veliko bolj sproščen, vem, da znam skočiti, vem, kam sodim, in tako precej lažje nastopati,” je po uspešnih kvalifikacijah dejal najboljši slovenski smučarski skakalec v svetovnem pokalu, Lanišek.

Sledi še ekipna tekma

Danes bosta na sporedu dve seriji, odločilni tretja in četrta pa v soboto. V nedeljo sledi še moštvena tekma.

Na zadnjem SP letalcev leta 2020 v Planici je naslov prvaka osvojil Nemec Karl Geiger, ekipno zmago pa so slavili Norvežani in osvojili še peti moštveni naslov.