23:59, sob, 18. Maj

Svetovno prvenstvo v kickboksu na Portugalskem je bilo za tekmovalce, ki trenirajo v Športnem centru Barada, ponovno izjemno, saj so zopet segli po medaljah in dosegli odlična mesta. Danes je bil v centru tudi sprejem zanje.

Šest športnikov se je vrnilo iz portugalske Albufeire, kjer je bilo svetovno prvenstvo v kickboksu, pod uradnim nazivom WAKO Senior and Master World Championship
2023 (vse discipline). Na tekmovanju je sodelovalo 1.680 tekmovalcev iz 70 držav, mariborski športniki so domov prinesli kolajne in dosegli zavidljive rezultate.

Tyra Barada, Urša Terdin, Bian Nabernik, Žiga Zagoranski in Žiga Pečnik
Tyra Barada s pokalom za prvo mesto na svetovnem prvenstvu v kickboksu na Portugalskem

Tyra Barada je postala svetovna prvakinja v ‘light contactu’ in dosegla 3. mesto v ‘point fightingu’.
Bian Nabernik je dosegel 2. mesto v kategorijo -69 kg ‘light contact’.
Urša Terdin je prav tako dosegla 2. mesto v svoji kategoriji -70kg ‘light contact’.
Žiga Zagoranski pa je bil tokrat na 3. mestu v kategoriji -63 kg ‘light contact’.
Vito Kirbiš in Žiga Pečnik tokrat sicer nista segla po kolajnah, sta pa prav tako kot ostali pokazala izjemne predstave in odlično borbenost.

Pet od šestih uspešnih tekmovalcev na svetovnem prvenstvu v kickboksu na Portugalskem

Danes so odlične športnike sprejeli v Športnem centru Barada, kjer sta jim Tomaž Barada in mariborski župan Saša Arsenovič podelila še darila, mladi upi, ki trenirajo v tem centru pa so se z veseljem z odličnimi športniki tudi fotografirali.