00:17, ned, 19. Maj

Odlično odpeljana smukaška preizkušnja Mariborčana Klineta na OI





Švicarski as Beat Feuz je novi olimpijski prvak v smuku. Na progi Skala na gori Xiaohaituo v okrožju Yanqing je z zanj srečno številko 13 pri 34 letih osvojil tretjo olimpijsko kolajno, prvo zlato. Srebrno medaljo je pri 41 letih osvojil Johan Clarey iz Francije. Boštjan Kline je z 10. mestom poskrbel za najboljši slovenski dosežek.

Feuz je na Kitajskem osvojil edino kolajno, ki mu je še manjkala v njegovi zbirki, zlato olimpijsko v kraljevski disciplini.

Pred štirimi leti v Pyeongchangu je osvojil dve kolajni, a ne zlatega sijaja, srebrn je bil v superveleslalomu in bronast v smuku. Naslov svetovnega prvaka v smuku ima z domačega prvenstva leta 2017 (St. Moritz). Feuz je dobil zadnji smuk v svetovnem pokalu v Kitzbühlu pred OI.

Feuz je postal četrti Švicar z naslovom olimpijskega smukaškega prvaka. Pred njim so kraljevsko preizkušnjo na OI od leta 1948 dobili Didier Defago (2010), Pirmin Zurbriggen (1988) in Bernhard Russi (1972), ki je ob pomoči Defaga bil tudi arhitekt nove olimpijske smukaške proge, na kateri je slavil Feuz.

Clarey je za prvo kolajno na OI na drugem mestu zaostal zgolj desetinko. Postal je najstarejši nosilec olimpijske kolajne na smukaških preizkušnjah.

Avstrijec Matthias Mayer, smukaški olimpijski prvak iz Sočija izpred osmih let, je bil na tretjem mestu šest stotink počasnejši za bron. Mayer je prišel do še tretje olimpijske kolajne v karieri.

Najboljša moška uvrstitev na olimpijskih smukih

Na startu so bili trije Slovenci. Najbolje se je odrezal 30-letni Kline, ki je z desetim mestom vpisal najboljšo slovensko moško smukaško olimpijsko uvrstitev. Mariborčan je za Feuzom zaostal sekundo in šest stotink. Kline je za tri mesta popravil najboljšo slovensko moško uvrstitev na olimpijskih smukih. Pred Klinetom je bil najboljši Janko Štefe s 13. mestom na OI v Oslu 1952.

Miha Hrobat ni ponovil predstave z drugega treninga, ko je bil četrti. Z zaostankom 2,02 sekunde je vpisal 24. mesto, s čimer je sicer za pet mest izboljšal svojo prejšnjo smukaško olimpijsko uvrstitev iz Pyeongchanga.

Nejc Naraločnik je svoj olimpijski debi končal predčasno z odstopom. Najboljši slovenski smukač Martin Čater zaradi okužbe z novim koronavirusom ni odpotoval na Kitajsko in je ostal doma.

Druge novice

Dodaj odgovor

Prosimo izpolnite preden nadaljujete! *

S klikom na gumb "Objavi komentar" se strinjate s pravili komentiranja.