15:30, ned, 19. Maj

Slovenski odbojkarji postali evropski podprvaki!

Slovenski odbojkarji so se v finalu evropskega prvenstva do zadnje kapljice znoja merili z Italijo.

Da so si oboji res želeli osvojiti naslov prvakov stare celine je bilo videti po tekmi, ki je bila napeta do konca. Končala se je namreč s petim nizom. Naši so se borili celotno tekmo, najbolj pa v zadnjem nizu, a več sreče je bilo na strani Italijanov, postali so namreč evropski prvaki, naši fantje pa so lahko ponosni na osvojitev drugega mesta na evropskem prvenstvu.

Tretji Poljaki

Slovenci so v zadnjih šestih letih dvakrat že igrali v finalu in obakrat izgubili, zdaj pa so dvema srebrnima odličjema dodali še najžlahtnejše – zlato. V tekmi za tretje mesto so Poljaki s 3:0 (22, 16, 22) premagali Srbijo.

Slovenci so sicer v polfinalu izločili ravno domačine, Poljake, Italijani pa so premagali Srbijo.