10:30, tor, 30. Apr

Tekma vaterpola v Pristanu

Na četrti finalni tekmi vaterpolskega državnega prvenstva je mariborski Branik sinoči v Kopru premagal Žusterno z 11:10 (2:0, 2:1, 2:5, 5:4). Izid v zmagah je zdaj izenačen na 2:2, odločilna peta tekma pa bo v soboto ob 20. uri v mariborskem Pristanu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Za Žusterno so zadeli Borut Anzeljc 3, Nejc Potočnik in Boško Krivičič po 2, Rene Černeka, Peter Brozovič in Alan Kuk po 1, za Branik pa Matevž Pevec 4, Ivan Gledec, Rok Tomše in Aljaž Pevec po 2 ter Matej Rajšp.

Branilci naslova in pokalni prvaki iz Maribora so prepričljivo dobili prvi polčas, a v tretji četrtini dovolili Primorcem štiri zaporedne gole in popoln preobrat. Najlepši je bil gol Boruta Anzeljca s t.i. “šraubo” z desetih metrov.

V zadnjem delu so Koprčani celo povedli za dva gola, izid pa je s tremi zaporednimi goli obrnil Matevž Pevec.