16:17, ned, 28. Apr

V Rušah so se minuli vikend zvrstila finalna tekmovanja v streljanju z zračno puško in zračno pištolo Grand Prix Ruše. Že pred tem so tekla kvalifikacijska tekmovanja tako za člane in članice kot tudi za mladince in mladinke, ki so sicer imeli finalna tekmovanja v petek.

Domače društvo je ponovno poskrbelo za odlično organizacijo tekmovanja, na katerem se je zbrala smetana najboljših strelcev in strelk sveta. Med najboljšimi strelkami in strelci pa so se znašli na finalnih tekmovanjih tudi Slovenci in Slovenke. Zlato medaljo je pri mladinkah v streljanju z zračno puško na deset metrov dobila Hana Strakušek s katero smo tik pred tekmovanjem govorili.  Bila je mirna in pripravljena na vse.

Več o tekmovanju sta povedala tudi Ljubo Germič, predsednik Strelske zveze Slovenije, in Simon Potrč, gen. direktor ISSF Grand Prix Ruše.

Med dobitniki medalj je tudi Maksimilijan Žarić, ki je dobil srebrno medaljo po finalnem tekmovanju v streljanju z zračno puško.

Finale mladincev z zračno puško

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladincev po napetih kvalifikacijah. Luca Joldea se je po kvalifikacijah kot prvi s prednostjo 16  točk uvrstil v finale in zmagal.

8. mesto: Lasha Shavshishvili, Gruzija
V kvalifikacijah slovenskim mladincem, ki so bili pod pritiskom velikega mednarodnega tekmovanja, na žalost ni uspelo priti v finale. Renee Lenzi je zasedel 9. mesto, Miha Fras 10. mesto in Mitja Dolšina 11. mesto.

Finale mladink z zračno pištolo, Sara Ščuri na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladink po kvalifikacijah in se borilo za odličja. Vse mladinke iz Slovenije so se uvrstile, vendar se jim na stopničke žal ni uspelo povzpeti, najuspešnejši Sari Ščuri je zmanjkalo le nekaj točk do tretjega mesta.

7. mesto: Eva Vodopivec, Slovenija

Finale mladink z zračno puško, Strakušek z zlato medaljo, Skubic na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladink po kvalifikacijah. V finale so se uvrstile kar 3 mladinke iz slovenske reprezentance in se borile za odličja. Nika Skubic se je kljub slabemu začetku uspela povzpeti na 4 mesto in za 0.1 zgrešila stopničke. Hana Strakušek, zmagovalka finala, se je če celotno finale držala na vrhu in tam tudi ostala ter zanesljivo zmagala.

8. mesto: Alica Poljovkova, Slovaška

V kvalifikacijah so nastopile slovenski strelki Sara Slak, ki je zasedla 9. mesto, in Eva Petek 10. mesto.

Finale mladincev z zračno puško, Žarić dobil srebrno medaljo, Judež na četrtem mestu

V finalu se je pomerilo osem najboljših mladincev po kvalifikacijah, v katerih sta si dva slovenska mladinca priborila mesto v finalih. Gašper Judež je osvojil 4. mesto, Maksimilijan Žarić pa se je po veliko odličnih strelih prebil na 2. mesto, ter zaradi manjše napake za 0.6 točke zgrešil 1. mesto.

8. mesto: Martin Mezian, Slovaška

V kvalifikacijah je nastopil slovenski strelec Florjan Klemenčič, ki je zasedel 10. mesto.

Finale mix team zračna puška

V finalu sta se za zlato medaljo pomerila dva najboljša para po kvalifikacijah. To sta bila Srba Teodora Vukojević in Lazar Kovačević ter Bolgara Tanya Rizova in Anton Rizov. Srba sta se po nenehnem izenačevanju z nasprotnikoma po time outu zbrala in zmagala. Za bron sta se pomerila tretji in četrti mešani par v kvalifikacijah. Oba mešana para sta prihajala iz Nemčije, v boju za bron sta zmagala Lisa Mueller in Maximilian Dallinger.

Zlata medalja: Teodora Vukojević & Lazar Kovačević, Srbija
Srebrna medalja: Tanya Rizova & Anton Rizov, Bolgarija
Bronasta medalja: Lisa Mueller & Maximilian Dallinger, Nemčija
4. mesto: Anna Janssen & Maximilian Ulbrich, Nemčija

V kvalifikacijah je nastopil slovenski mešani par v katerem sta nastopila Urška Hrašovec in Luka Lukić, ki sta zasedla 17. mesto.

Finale zračna pištola članice

V finalu se je pomerilo osem najboljših članic po kvalifikacijah, ki so bile rezultatsko zelo blizu. V kvalifikacijah je bilo med 8. in 1. uvrščeno le 9 točk razlike, na tesno pa je šlo tudi v finalnem delu tekmovanja.

8. mesto: Nino Salukvadze, Gruzija

V kvalifikacijah so nastopile slovenske strelke Manja Slak, ki je zasedla 18. mesto, Anja Prezelj 22. mesto in Majda Raušl 27. mesto.

Finale zračna pištola člani

V finalu se je pomerilo osem najboljših članov po kvalifikacijah. Tudi člani so bili kot članice rezultatsko zelo skupaj, vendar si je v finalih Slovak pridobil nekaj točk prednosti in zanesljivo zmagal.

8. mesto: Samuil Donkov, Bolgarija

V kvalifikacijah so nastopili slovenski strelci Jože Čeper, ki je zasedel 25. mesto, Sašo Stojak 33. mesto in Bojan Fras 34. mesto.

Finale Mix team zračna pištola

V finalu sta se za zlato medaljo pomerila dva najboljša para po kvalifikacijah Armenca Elmira Karapetyan in Benik Khlghatyan in Čeha Veronika Schejbalova in Jindrich Dubovy. Tekmovalna para sta se nenehno izenačevala vse do konca, vendar sta se Armenca na koncu zbrala in zmagala pred Čehoma. Za bron sta se pomerila Armenca Nare Gabrielyan in Gevorg Melkonyan in Madžara Sara Rahel Fabian in Miklos Tatrai-Fejes.

Zlata medalja: Elmira Karapetyan in Benik Khlghatyan, Armenija
Srebrna medalja: Veronika Schejbalova in Jindrich Dubovy, Češka
Bronasta medalja: Nare Gabrielyan in Gevorg Melkonyan, Armenija
4. mesto: Sara Rahel Fabian in Miklos Tatrai-Fejes, Madžarska

V kvalifikacijah je nastopil slovenski mešani par, Manja Slak in Jože Čeper, ki sta zasedla 8. mesto.

Finale zračna puška članice

V finalu se je pomerilo osem najboljših članic po kvalifikacijah. Poljakinja Aneta Stankiewicz se je že po nekaj prvih strelih do konca finala ostala visoko na prvem mestu, zato se drugouvrščena Anna Janssen, kljub izjemno močnim strelom ni uspela povzpeti na 1. mesto.

8. mesto: Eszter Meszaros, Madžarska

V kvalifikacijah so nastopile slovenske strelke Sonja Benčina, ki je zasedla 25. mesto, Urška Kuharič 43. mesto, Klavdija Jerovšek 51. mesto, Živa Dvoršak 54. mesto in Urška Hrašovec 56. mesto.

Finale zračna puška člani

V finalu se je pomerilo osem najboljših članov po kvalifikacijah. V finalih smo lahko spremljali tri Nemce in kar dva od treh sta stopila na stopničke. Z Nemcema pa je na stopničke po boju za tretje mesto stopil Izraelec Richter.

8. mesto: Josip Sikavica, Hrvaška

V kvalifikacijah so nastopili slovenski strelci, Luka Lukić, ki je zasedel 19 . mesto, Blaž Lužar 24. mesto in Anže Presterel 44. mesto.