06:07, ned, 28. Apr

Pokal Strelske zveze Slovenije v streljanju z zračno puško in pištolo v 1. državni ligi se je odvil v športni dvorani Hardek, poroča PeTV.

4. turnir sezone 2023/2024 je v Ormož na strelsko linijo pripeljal v 1. A ligi v streljanju z zračno pištolo večino najboljših slovenskih strelcev in strelk. “Šestintrideset tekmovalcev je tvorilo dvanajst ekip, ki so se borile za ekipno zmago. Po 180 krogih vsake ekipe je tretje mesto z nastreljanimi 1652 krogi zasedlo Strelsko društvo Marok Sevnica, drugo mesto z nastreljanimi 1654 krogi Strelsko društvo Gorenja vas in prvo mesto z nastreljanimi 1666 krogi Strelski klub Ptuj,” navaja PeTV.

Za slednjega so zmago pristreljali Sašo Stojak s 567 krogi, Majda Raušl s 555 krogi in Matija Potočnik s 544 krogi. Po ekipnem delu je sledilo še finale osmih najboljših posameznikov. V tem delu je bil najbolj zbran in natančen za zmago Jože Čeper, medtem ko je Ptujčan Sašo Stojak osvojil tretje mesto.