10:00, pet, 26. Apr

NK Radlje ohranja stik z vrhom

Spremljali smo nogometni derbi Dravske doline med NK Radljami in NK Pohorjem.
 Po stanju na lestvici bi bilo pričakovati, da bodo domačini v Radljah zlahka opravili s svojimi nasprotniki, ampak se predvsem v prvem polčasu ni razpletalo v tej smeri.

Gostje so po dobro uigrani akciji prišli do prve priložnosti, ko je streljal Alen Hutinski. Mreža se bi skoraj zatresla tudi po odličnem strelu Ozima, a se je ponovno še bolje izkazal vratar Jože Prasnic. S prvim strelom domačih je sledil tudi prvi zadetek, ki ga je po mnenju občinstva s prepovedanega položaja dosegel Jan Sredenšek. Gostje iz Ruš se niso vdali in v 42 minuti zasluženo prišli izenačujočega zadetka. V končnici tekme so skoraj tudi povedli, a je Anžej Maček z glavo dobesedno za las zgrešil žogo. Prvi polčas se je končal z 1:1

Radeljčani so iz slačilnice prišli popolnoma prerojeni z zmagovalno miselnostjo. Začelo se je s prekrškom vratarja Žige Čavnika v kazenskem prostoru. Glavni sodnik je pokazal na belo točko, Robert Moser pa je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Ofenzivna igra domačih se je nadaljevala, že v naslednji minuti je Jan Sredenšek postavil izzid na 3:1. V naslednji priložnosti je omenjeni nogometaš uspešno opravil tudi vlogo asistenta in Maticu
Kusu omogočil zadetek za 4:1. Sledila je stoodstotna priložnost domačih za novo zvišanje vodstva, vendar je Žiga Čavnik v
vratih Pohorcev potrdil svojo kvaliteto. Za piko na i je Jan Sredenšek dosegel še svoj tretji zadetek na srečanju oziroma 12 zadetek v tej sezoni in tako kot igralec tekme postavil izid na končnih 5:1.

Radlje je z zmago napredovalo na četrto mesto Štajerske nogometne lige. Mesto pred njimi pripada sosedom iz Dravograda, ki imajo sicer tekmo manj. Pohorje je zdrsnilo na dvanajsto mesto, vrh vodilnega v ligi pa si kljub porazu proti Lenartu, še vedno lastijo igralci Fužinarja.