05:34, ned, 19. Maj

ŠC Pohorje gre v stečaj





Vodstvo finančno obubožanega Športnega centra (ŠC) Pohorje je na mariborsko sodišče vložilo predlog za začetek nadzorovanega stečaja, je danes sporočila direktorica podjetja Barbara Vtič Vraničar. Kot je dodala, je ponovna oživitev posameznih jeder družbe in zagon naprav za zimsko sezono še vedno možen. DUTB je prevzel hotelske zmogljivosti.

Vtič Vraničarjeva je v izjavi za javnost zapisala, da so za družbo, ki je bila že konec junija tik pred stečajem, zadnje tri mesece intenzivno iskali zadnje možnosti rešitve, oddajo premoženja v najem, dokapitalizacijo ali vstop strateškega partnerja v lastništvo podjetja.

“Žal so se vsi napori izkazali za neuspešne. Družba bi namreč za svoje preživetje potrebovala dodaten vložek trajnih sredstev, kar je bilo s strani poslovodstva tudi jasno predstavljeno. Ponudbe raznih konzorcijev oz. potencialnih investitorjev so se izkazale za neverodostojne, saj bodisi niso imele trdne finančne podlage ali pa jih v resnici sploh ni bilo,” je pojasnila direktorica mariborskega turističnega ponudnika.

sc pohorje

ŠC Pohorje, ki je upravljal tako s hotelskimi zmogljivostmi kot z žičniškimi napravami, je v osmih mesecih ustvaril zgolj 3,5 milijona evrov prihodkov, ob tem pa 1,9 milijona evrov izgube iz poslovanja ter štiri milijone evrov čiste izgube in je kapitalsko neustrezen.

Uprava se je po besedah direktorice dnevno soočala z dodatnimi tveganji, ki izhajajo iz preteklih pogodbenih in drugih razmerij družbe ter s posledicami pravnih, ekonomskih in kadrovskih nepravilnosti.

Finančno oslabljena družba ima blokiran transakcijski račun že od začetka septembra in je imela konec meseca 1,17 milijona evrov zapadlih poslovnih obveznosti. Razmere so bile zaostrene do te mere, da je bilo delovanje družbe v zadnjem mesecu mogoče zgolj ob posredovanju večinskega lastnika DUTB, ki je s plačilom stroškov elektrike in remonta gondole omogočil nadaljevanje obratovanja.

Podjetje bi za svojo likvidnost samo za priprave na zimsko sezono potrebovalo vsaj 250.000 evrov, hkrati bi potrebovalo tekoča sredstva za financiranje stroškov poslovanja do začetka zimske sezone, med katere so vključeni materialni stroški, storitve ter plače za tri mesece, ob tem pa še sredstva za pokrivanje že zapadlih obveznosti. Glede na dane razmere družba ne more in ne sme prevzemati dodatnih obveznosti, saj v tem trenutku ni nobenega zagotovila, da jih bo zmogla izpolniti, pojasnjujejo v podjetju.

Ker bi bilo podaljševanje agonije družbe neodgovorno do vseh deležnikov, je vodstvo predlagalo stečaj družbe, ob tem pa pripravilo vse potrebno, da bo po začetku stečaja mogoče čim prej ponovno oživiti posamezna jedra družbe oz. nadaljevati poslovanje.

Skupaj z DUTB so intenzivno pripravljali rešitve, ki bi omogočile ohranitev delovnih mest ter nadaljevanje dejavnosti. DUTB je tako prevzela hotelske zmogljivosti in nadaljuje pogajanja za njihovo upravljanje z zainteresiranimi partnerji, družba sama pa je v razgovorih s potencialnim najemnikom za žičniški del, da bi preko najema žičnic omogočili izvedbo zimske sezone.

Ob tem so v ŠC Pohorje še dodali, da so pri iskanju rešitev v največji možni meri poskušali poskrbeti tudi za zaposlene, saj je poleg intenzivnega iskanja upravljavcev oz. najemnikov za posamezne dejavnosti, pri katerih bi lahko delo našlo čim večje število delavcev, DUTB zagotovil tudi denar za izplačilo zadnjih plač.
Vir: STA

Druge novice

Dodaj odgovor

Prosimo izpolnite preden nadaljujete! *

S klikom na gumb "Objavi komentar" se strinjate s pravili komentiranja.