20:48, sob, 18. Maj

Kakšna smola: Peter Prevc pol točke oddaljen od olimpijske medalje!

Petru Prevcu je do olimpijske medalje zmanjkalo pičle pol točke. Olimpijski prvak je postal Japonec Kobayashi, drugi je bil Avstrijec Fettner, tretji pa Kubacki s Poljske.

Prevcu so medaljo odnesle nekoliko slabše sodniške ocene proti tekmecem, tako da je srebro osvojil avstrijski veteran Manuel Fettner, bron pa Poljak Dawid Kubacki. Z izjemo izkušenega Prevca preostali trije slovenski skakalci prvič nastopajo na olimpijskih igrah, vsi so nastopili v finalu. Timi Zajc je v drugem skoku napredoval in končal med najboljšo deseterico, na 9. mestu. Medtem pa je Anže Lanišek v drugi seriji skočil slabše in iz 9. mesta nazadoval na 13. mesto.

Čaka jih še ekipna tekma

Med 30 je bil tudi četrti Slovenec, Lovro Kos, ki pa ni pokazal najboljših skokov in končal pri repu trideseterice, na 28. mestu. Skakalce nov boj za odličja na tej skakalnici čaka že v ponedeljek, ko se bodo skupaj s skakalkami pomerili na tekmi mešanih ekip.