18:48, pet, 26. Apr

Maj Voršič zasedel 3. mesto na zimskih Mednarodnih igrah šolarjev v Lake Placidu

Po tem ko se je minulo nedeljo delegacija iz Maribora odpravila na zimske Mednarodne igre šolarjev v Lake Placid, je na včerajšnji tekmi v veleslalomu stopničke osvojil Maj Voršič iz Alpskega smučarskega kluba (ASK) Branik.

Vir: Facebook Alpski smučarski klub Branik Maribor

Maj Voršič iz ASK Branik je osvojil 3. mesto na tekmovanju v veleslalomu v Lake Placidu.

Gre za edinstveno tekmovanje, nekakšne olimpijske igre za kategorijo U15 /U16. Posebnost tekmovanja je, da športniki ne zastopajo matičnih klubov ali reprezentance ampak svoja mesta. V ameriški Lake Placid je v nedeljo odpotovala 21-članska delegacija iz Maribora. Glavni namen iger je druženje in spoznavanje med mladimi.

V ameriškem Lake Placidu barve Maribora zastopa štirinajst mladih hokejistov in trije smučarji.