06:24, čet, 16. Maj

Gajser peti v Belgiji

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v belgijskem Lommelu osvojil peto mesto. Zmagal je domačin Kevin Strijbos pred Nemcem Maximilianom Naglom in Italijanom Antoniem Cairolijem.

Tim Gajser, foto STA

Gajser je prvič v sezoni ostal brez stopničk na dirki, potem ko je prvo vožnjo končal le na 15. mestu.

Precej bolje mu je šlo v drugi vožnji, kjer se je po startu izstrelil v vodstvo ter ga brez večjih težav obdržal do konca.

Skupno je Gajser zahtevno belgijsko mivkasto dirko končal na petem mestu z 31 točkami, skupno pa je zdaj že pri 607 točkah. Njegov najbližji zasledovalec je Cairoli, ki pa ima že 103 točke manj.

Na dirki je nastopal tudi drugi slovenski predstavnik Jernej Irt, ki pa je v obeh vožnjah odstopil.